» STRONA GŁÓWNA » MENU PRZEDMIOTOWE » Budżet Partycypacyjny » Budżet Partycypacyjny na 2024 rok » Zgłoszone projekty

Budowa szykany drogowej (wyspy wjazdowej) na ulicy Borowej w Miasteczku Śląskim - Brynicy - po przeprowadzonej weryfikacji projekt został skierowany pod głosowanie społeczne.Lokalizacja projektu: Miasteczko Śląskie - Brynica, ul. Borowa, granica administracyjna Miasteczka Śląskiego i Ożarowic, na wysokości terenów rekreacyjnych przy ul. Borowej, gmina Miasteczko Śląskie.

Koszt szacunkowy projektu: 60 000 zł.

Opis projektu:

Zadanie ma na celu spowolnienie ruchu pojazdów oraz poprawę bezpieczeństwa na drodze powiatowej, poprzez budowę szykany drogowej (wyspy wjazdowej) na ulicy Borowej w Miasteczku Śląskim w Sołectwie Brynica. Budowa szykany drogowej uniemożliwi osiąganie dużych prędkości przez kierowców wjeżdżających do Brynicy od strony Ożarowic, poprawi bezpieczeństwo pieszych i rowerzystów oraz korzystających z terenów rekreacyjnych zlokalizowanych przy ul Borowej na tzw. skwerku.

Głównym założeniem projektu jest budowa kompletu szykany drogowej (wyspy wjazdowej) na ulicy Borowej w Miasteczku Śląskim - Brynicy.

Na realizacji projektu z pewnością skorzystają mieszkańcy Sołectwa Brynica w Miasteczku Śląskim oraz osoby odwiedzające położone tam tereny rekreacyjne tzw. skwerek.

W ostatnich latach obserwuje się w Brynicy zwiększony ruch samochodów, w tym ciężarowych, z uwagi na dogodny dojazd do lotniska w Pyrzowicach. Stąd powstaje konieczność wdrożenia wymaganych działań zmierzających do uspokojenia spowolnienia ruchu i wymuszających na kierowcach zachowania szczególnej ostrożności. Na przestrzeni kilkudziesięciu lat metody uspokojenia ruchu drogowego rozwinęły się na tyle by móc w skuteczny sposób oddziaływać na uczestników ruchu drogowego, wpływając tym samym na poprawę bezpieczeństwa. Wprowadzane coraz to nowe rozwiązania techniczne, w tym szykany drogowe (wyspy wjazdowej) pozwalają efektywniej kształtować strukturę drogową, która wraz z rosnącą ilością pojazdów wymaga zwiększonej ingerencji z zewnątrz.


Osoba wprowadzająca dokument: Anna Konieczko

Data wprowadzenia: 2023-05-11

Wyświetleń: 113

Załączniki:
1) zdjęcie Wprowadził: Anna Konieczko, Dnia: 2023-03-30, Pobrań: 95, Typ: PDF, Rozmiar: 864.19 KB

Rejestr zmian:
Utworzenie dokumentu: Anna Konieczko, dnia: 2023-03-30
Edycja dokumentu: Anna Konieczko, dnia: 2023-05-11
POPRZEDNIE WERSJE »

« POWRÓT

WYDRUK