» STRONA GŁÓWNA » MENU PRZEDMIOTOWE » Budżet Partycypacyjny » Budżet Partycypacyjny na 2024 rok » Zgłoszone projekty

Poprawa bezpieczeństwa przy drogach powiatowych w mieście Tarnowskie Góry poprzez budowę chodnika, wykonania przejścia dla pieszych oraz montaż radarowych wyświetlaczy prędkości - po przeprowadzonej weryfikacji projekt został skierowany pod głosowanie społeczne.Lokalizacja projektu:

Strzybnica, Pniowiec, Rybna, Sowice, Repty, Centrum-Śródmieście, Opatowice, Lasowice, Osada Jana, gmina Tarnowskie Góry

Koszt szacunkowy projektu: 329 200 zł.

Opis projektu:

Projekt zakłada wykonanie dokumentacji projektowej chodnika i jego wykonanie wraz z barierkami ochronnymi wzdłuż ul. Górnej pomiędzy odnogami ul. Prusa na długości ok 60m, wykonanie bezpiecznego przejścia dla pieszych w tym miejscu oraz poprawę stanu istniejącego chodnika przy ul. Górnej na długości ok. 100m., oraz zakup 12 radarowych wyświetlaczy prędkości i zamontowanie ich w dzielnicach: Pniowiec, Rybna, Sowice, Repty, Centrum-Śródmieście, Opatowice, Lasowice, Osada Jana przy drogach powiatowych.

Celem budowy chodnika z bezpiecznym przejściem jest poprawa bezpieczeństwa przede wszystkim dzieci i młodzieży uczęszczającej do przedszkola i szkoły oraz mieszkańców korzystających z ROD (Rodzinnych Ogródków Działkowych).

Fragment drogi w tym miejscu jest bardzo niebezpieczny, widoczność jest ograniczona ze względu na ostry zakręt. W związku z rozbudową dzielnicy Pniowiec ruch w tym miejscu stale wzrasta. Wykonanie przejścia powinno wymusić na kierowcach zmniejszenie prędkości, a tym samym zwiększenie bezpieczeństwa wszystkich uczestników ruchu.

O zamontowanie radarowych wyświetlaczy prędkości niejednokrotnie wnioskowali mieszkańcy poszczególnych dzielnic.


Osoba wprowadzająca dokument: Anna Konieczko

Data wprowadzenia: 2023-05-11

Wyświetleń: 137

Załączniki:
Brak załączników w dokumencie.

Rejestr zmian:
Utworzenie dokumentu: Anna Konieczko, dnia: 2023-03-30
Edycja dokumentu: Anna Konieczko, dnia: 2023-05-11
Edycja dokumentu: Anna Konieczko, dnia: 2023-05-11
POPRZEDNIE WERSJE »

« POWRÓT

WYDRUK