» STRONA GŁÓWNA » MENU PRZEDMIOTOWE » Budżet Partycypacyjny » Budżet Partycypacyjny na 2024 rok » Zgłoszone projekty

Szkolna Strefa Relaksu dla Uczniów Wieloprofilowego Zespołu Szkół - #tarnogorskaSorbona - po przeprowadzonej weryfikacji projekt został skierowany pod głosowanie społeczne.Lokalizacja projektu: ul. Sienkiewicza 6, Tarnowskie Góry.

Koszt szacunkowy projektu: 330 000 zł.

Opis projektu:

Projekt "Szkolna Strefa Relaksu dla Uczniów Wieloprofilowego Zespołu Szkół - #tarnogorskaSorbona", to pomysł na przekształcenie terenu wokół szkoły w zieloną strefę odpoczynku i relaksu dla uczniów, z której mogliby korzystać na przerwach oraz przed i po zajęciach, a także realizować zajęcia plenerowe i integracyjne.

W zagospodarowanej przestrzeni staną ławki połączone z kwietnikami, stół do tenisa stołowego, stoły z ławkami do gry w szachy, drewniana zadaszona altana wraz z żaluzjami i infrastrukturą, która będzie spełniać również rolę klasopracowni pod chmurką, w której będą się odbywać zajęcia z ekologii, biologii, geografii, a także różne zajęcia integracyjne.

Teren zostanie obsadzony krzewami, drzewkami ozdobnymi, a także wieloletnimi roślinami kwitnącymi z uwzględnieniem roślin miododajnych, wśród których ustawione zostaną domki dla owadów i poidełka dla ptaków.

Dotychczasowe zniszczone betonowe ogrodzenie terenu zostanie zabudowane panelami oraz modułami w formie zielonych ogrodów wertykalnych.

Projekt uzyskał pozytywną opinię dyrekcji szkoły oraz zapewnienie o gotowości do współpracy oraz realizacji prac ogrodniczych związanych z wykonaniem projektu.

Projekt "Szkolna Strefa Relaksu dla Uczniów Wieloprofilowego Zespołu Szkół - #tarnogorskaSorbona" ma na celu stworzenie zielonej i zagospodarowanej przestrzeni, a także infrastruktury, która byłaby miejscem relaksu i wypoczynku dla uczniów, którzy spędzają w szkole nawet dziesięć godzin dziennie, często oczekują na środek transportu do domu lub z racji dojazdu są w szkole bardzo wcześnie przed lekcjami. Z pewnością taka strefa relaksu pozwoli miło i aktywnie spędzić czas na świeżym powietrzu, a tym samym w naturalny sposób pomoże zmniejszyć poziom stresu i zmęczenia uczniów, co przełoży się na lepsze samopoczucie uczniów i zwiększoną efektywność pracy podczas lekcji.

Wspólne dbanie o zieleń nauczy młodzież odpowiedzialności, wyrobi nawyk ochrony przyrody, ochrony zasobów naturalnych, pokaże pozytywny wpływ środowiska na nasze zdrowie i samopoczucie.

Miejsce to będzie służyć integracji uczniów i wpłynie na pozytywną atmosferę w naszej szkole. Realizacja tego przedsięwzięcia wpłynie znacząco na poprawę wyglądu i estetykę terenu wokół szkoły, a tym samym zadowolenie społeczności powiatu tarnogórskiego.

 


Osoba wprowadzająca dokument: Anna Konieczko

Data wprowadzenia: 2023-05-11

Wyświetleń: 102

Załączniki:
1) zdjęcie Wprowadził: Anna Konieczko, Dnia: 2023-03-30, Pobrań: 101, Typ: PDF, Rozmiar: 994.52 KB
2) zdjęcie 1 Wprowadził: Anna Konieczko, Dnia: 2023-03-30, Pobrań: 85, Typ: PDF, Rozmiar: 1165.03 KB

Rejestr zmian:
Utworzenie dokumentu: Anna Konieczko, dnia: 2023-03-30
Edycja dokumentu: Anna Konieczko, dnia: 2023-05-11
POPRZEDNIE WERSJE »

« POWRÓT

WYDRUK