» STRONA GŁÓWNA » MENU PRZEDMIOTOWE » Budżet Partycypacyjny » Budżet Partycypacyjny na 2024 rok » Zgłoszone projekty

Ułożenie nakładki asfaltowo-betonowej, remont kapitalny odcinka drogi powiatowej 3223S - po przeprowadzonej weryfikacji projekt został skierowany pod głosowanie społeczne.Lokalizacja projektu: ul. Wiejska przebiegająca przez sołectwo Zawada i Karchowice, gmina Zbrosławice.

Koszt szacunkowy projektu: 330 000 zł.

Opis projektu:

Ułożenie nakładki asfaltowo-betonowej, remont kapitalny odcinka drogi powiatowej 3223S - drogi Przebiegającej w miejscowości Zawada-Karchowice-Przezchlebie (ul. Wiejska).

Droga była utwardzana w latach 30 ubiegłego wieku kamieniem wapiennym, a w 1973r. została utwardzona tłuczniem dolomitowym polanym smołą i posypana piaskiem.

Droga przez wiele lat eksploatacji uległa zniszczeniu, corocznie Zarząd Dróg Powiatowych w Tarnowskich Górach dokonuje plombowania dziur, a przez spękaną warstwę bitumiczną wyciska się woda, występują głębokie dziury i zastoiska wodne. Ponadto droga nie posiada drożnego odwodnienia oraz właściwej nawierzchni pozwalającej na bezpieczny przejazd miedzy miejscowościami. Wykonanie odwodnienia drogi zwiększy żywotność nawierzchni i dostosuje ją do parametrów progi powiatowej. Kilka przepustów pod drogą uległo zarwaniu - wymagają również odtworzenia.

Ułożenie nowej nakładki asfaltowej poprawi stan techniczny drogi i pozwoli na bezpieczny przejazd do Karchowic, Przezchlebia i Ziemięcic mieszkańców okolicznych miejscowości, przemieszczających się z dziećmi do przedszkola i szkoły w Przezchlebiu oraz do pracy w ościennych miastach.

Projekt polega na wykonaniu nakładki bitumicznej i udrożnieniu przepustów na odcinku ok 1300m. Realizacja projektu wypłynie na poprawę komunikacji mieszkańców Gminy Zbrosławice (Zawady. Karchowic, Przezchlebia i Ziemięcic). Szczególnie skorzystają na jej naprawie dzieci uczęszczające do przedszkola i szkoły w Przezchlebiu. Posłuży również mieszkańcom Pyskowic przemieszczającym się do autostrady A1 oraz dowożących dzieci do Specjalnego Ośrodka Szklono - Wychowawczego w Ziemięcicach. Wpłynie również na bezpieczeństwo kierowców, rowerzystów i pieszych przemieszczających się tą drogą w celach rekreacyjnych. Poprawi skomunikowanie nowo powstających domów w Karchowicach i Przezchlebiu.


Osoba wprowadzająca dokument: Anna Konieczko

Data wprowadzenia: 2023-05-11

Wyświetleń: 125

Załączniki:
Brak załączników w dokumencie.

Rejestr zmian:
Utworzenie dokumentu: Anna Konieczko, dnia: 2023-03-30
Edycja dokumentu: Anna Konieczko, dnia: 2023-05-11
POPRZEDNIE WERSJE »

« POWRÓT

WYDRUK